1393/03/11 - ماهی و کلسترول HDL

افزایش مصرف ماهی‌ چرب سبب افزایش مقدار ذرات بزرگ    HDL میشود .این موضوع،حاصل بررسی اخیری است که در دانشگاه شرق فنلاند انجام شده است.

در افرادی که حداقل ۳ تا ۴ بار در هفته ماهی‌ مصرف میکنند نسبت به افرادی که از ماهی‌ کمتر استفاده می‌نمایند،در خون دارای تعداد زیادتری ذرات  HDLبزرگتر هستند.

اعتقاد بر این است که ذراتHDL   بزرگ انسان را در برابر بیماری‌های قلب و عروق محافظت میکنند.نتایج این تحقیق در شمارهٔ ۲۸ فوریه۲۰۱۴ نشریهای  PLoS ONE انتشار یافته است.

از مدت‌ها پیش مشخص شده است که مصرف ماهی‌ برای سلامت انسان سودمند است،اما مکانیسم‌های تاثیر چربی‌‌ها و سایر مواد مغذی سودمند موجود در ماهی‌ در بدن انسان به طور کامل شناخته شده نبود.

طی‌ این بررسی تازه که در دانشگاه شرق فنلاند(UEF)  انجام شده است  اطلاعات تازه‌ای درمورد  نحوه ی مصرف ماهی‌ و تاثیر آن بر بزرگی و غلظت لیپید‌های لیپو پروتئینی که لیپیدها را در خون انتقال میدهند به دست آماده است.شرکت کنندگان در این بررسی مقدار  مصرف ماهی‌ چرب خوب را به طور مشخص افزایش داده بودند.

در این بررسی،مشخص شد که مصرف بیشتر ماهی‌ سبب افزایش تعداد ذرات  HDL بزرگ و لیپید‌های موجود در آنها میشود.نتایج بررسی‌های جمعیت بنیاد ثابت کرده است که کلستریل HDL یا کلسترول خوب و ذرات HDL بزرگ در جمع آوری کلسترول اضافی از دیوارهٔ سرخ رگ به صورتی‌ کار آمد عمل میکنند.ذرات   HDL بزرگ با کاهش احتمال بروز بیماری‌های قلب عروق ارتباط دارند در حالی‌ که ذرات    HDL   کوچک دارای تاثیر مخالف هستند.

در افرادی که بیشتر از همه مقدار مصرف ماهی‌ خود را افزایش داده بودند یعنی‌ آن عده‌ که حداقل ۳ تا ۴ بار درهفته ماهی‌ می‌خوردند تغییرات مثبتی در متابولیسم چربی‌ مشاهده میشد.شرکت کنندگان دربررسی از ماهی‌ چرب مانند سالمون  salmon،قزل الا رنگین کمان    rainbow trout هرینگ  herring ،  vendes استفاده میکردند.در آماده کردن ماهی‌ از کره یا خامه استفاده نمی‌شد.در این بررسی به این مساله توجه نشد بود که آیا اگر شرکت کنندگان دربررسی از ماهی‌‌های کم چرب مانند   zander  و  perch استفاده میکردندنتیجهٔ بررسی‌ به همین ترتیب بود. ممکن است مصرف ماهی‌ کم چرب دارای منافع سلامت دیگری مانند پایین آوردن فشار خون باشد که در بررسی پیشین همین دانشگاه به دست آماده است.

در این بررسی‌ از حالت هنری متابولیک  metabolombic استفاده شده است . از این حالت می‌توان آنالیز بسیار مشروح ذرات لیپو پروتئین را انجام داد.این آنالیز‌ها توسط آزمایشگاه متابولومیک  NMR دانشگاه انجام شده است.در سانت، کلسترول بد(LDL)  و کلستریل خوب (HDL)  تقسیم می‌کنند  اما در این روش  تقسیم بندی .امکان تحقیق در مورد ۱۴ دست ذرات متفاوت وجود دارد.اما نکتهٔ مهم آن است که تصور نشود اگر تراز لیپید استاندارد بود دگر نیازی به تغیردادن جیره ی غذایی نیست زیرا این مساله بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که تصور میشود و گاهی به هر حال بهتر است از چربی‌ گیاهی و ماهی‌ استفاده شود. 

با ما در تماس باشید ...


شماره تماس های دفتر مرکزی :
(+98) 21 - 88 28 74 41
(+98) 21 - 88 28 74 42

(+98) 21 - 88 28 74 43
(+98) 21 - 88 28 74 44
دورنگار :
(+98) 21 - 88 28 74 45
ایمیل :
Info@sghamoon.com
آدرس :
تهران ، شهر آرا ، خیابان پاتریس لومومبا ، نبش خیابان 19 ، پلاک 182 ، طبقه 5 ، واحد 1